שוט אשפה חכם גלפר תעשיות

שוט אשפה חכם

הפרדת אשפה הפכה זה מכבר לחובה אזרחית ולפעולה התורמת לשמירה על איכות הסביבה ומאפשרת מחזור חומרים במקום נגיסה במשאבי הטבע. גם בישראל ניתן לקנוס יחידים ומוסדות אשר אינם מקפידים על פעולה זו וקנסות כאלה כבר הוטלו על ידי המשרד לאיכות הסביבה. במגדלים ובניינים גבוהים מוסיפים פעמים רבות שוט אשפה כדי להבטיח פינוי אשפה באופן אפקטיבי ושוט חכם יוכל לסייע לנו להפריד בין אשפה "יבשה" ל"רטובה". אשפה יבשה מורכבת ממתכות וחמרים אחרים כמו נייר, זכוכית, בדים ומתכות שונות ואילו אשפה רטובה מורכבת משאריות מזון, קליפות, גרעינים, וכו'. שוט אשפה חכם פועל על העיקרון לפיו יש אפשרות למיין את האשפה באמצעות מערכת בקרה מרכזית. אשר תדאג שהאשפה המושלכת תגיע ליעדה, כלומר הפח הירוק או הפח הכתום אשר נמצאים מתחת לשוט על הקרקע.

שוט אשפה חכם גלפר תעשיות
שוט אשפה חכם גלפר תעשיות

יתרונות וחסרונות של שוט חכם

היתרון המרכזי של שוט חכם הוא כמובן בהפרדת האשפה ליבשה ורטובה באמצעות לחיצת כפתור, כאשר הדייר המשליך את השקית בוחר באופציה הרצויה מבחינתו והמערכת מבצעת את הוראתו ודואגת שהשקית תגיע ליעדה. כך נחסכת הפעולה מהדייר עצמו או מאנשי חברת האחזקה, אשר לעתים מובילים בעצמם את האשפה לחדר האשפה המיועד. למשל במגדלים גבוהים. שוט חכם ידרוש כמה תאי קליטה ויש להקפיד שתהיה אפשרות לשדרוג המערכת, למשל במקרה שבו אנו נדרשים לפתע להפריד את האשפה לשלושה סוגים במקום לשני סוגים. החיסרון המרכזי הוא זמן המתנה ארוך יחסית מאחר שאין אפשרות לזרוק שני שקי אשפה יחד ולכן צריך להקפיד לקבל איתות לאחר שהשק הראשון הגיע ורק אז לזרוק את השני.

על מה להקפיד בבחירת שוט חכם

בחירת השוט החכם אינה משימה עבור הדיירים אלא עבור הקבלן המבצע ומהנדסי הבניין. בבחירת שוט חכם צריך להקפיד בראש ובראשונה על התאמה טכנית בין המימדים המבוקשים למידות של הבניין. השוט הנבחר צריך לעמוד בקריטריונים של התאמה לפתחי האשפה אשר מוצבים בכל קומה ולהשתלב במערכות כיבוי האש האוטומטיות (הספרינקלרים). אלה תנאים הכרחיים ואסור להתפשר לגביהם משום שכל סטייה מהדרישות עלולה להוביל למערכת פינוי אשפה שאינה תקינה.

לאתר  גלפר תעשיות כניסה לאתר www.gelferchute.com

 

 

השארת תגובה